Erősorrend a 3. hét után

NFL Power Rankings 8. hét

Jópár hétig most láthattuk utoljára az összes csapatot a pályán egy játéknapon, indulnak a bye week-es fordulók. Mi viszont erősorrendben tekintetében nem tartunk szabadhetet. Olvassátok a mostanit!

1. New England Patriots (3-0) –
    A Pats nem kapott támadó touchdownt a szezon első három hetében, erre ezelőtt utoljára az 1944-es Giants volt képes.
  1. Kansas City Chiefs (3-0) –
    Ha Patrick Mahomes így folytatja, akkor benne van, hogy először egy irányító átlépi a 6000 passzolt yardos álomhatárt egy alapszakasz alatt.
  1. Los Angeles Rams (3-0) –
    A támadósor kevésbé ellenállhatatlan, mint tavaly, viszont a védelem az egyik legkeményebb a ligában. Eric Weddle és Clay Matthews is hasznos igazolásnak tűnik.
  1. Dallas Cowboys (3-0) –
    Nem tudom mit etetnek a félidőben Dak Prescott-tal, de az alábbi 3. negyedbeli statisztikával bír a szezonban: 22/22 384 yard 3 TD.
  1. Green Bay Packers (3-0) +1
    Harmadszor fordul elő a Rodgers-érában, hogy 3-0-lal indítja az idényt a Packers, talán ez a csapat a három közül a legkevésbé meggyőző.
  1. Baltimore Ravens (2-1) -1
    Vállalható vereség a Chiefs ellen. Három csoportmeccs jön, ha behúzzák mindhármat, övék a divíziógyőzelem.
  1. New Orleans Saints (2-1) +5
    Nem láttam jönni ezt a győzelmet a Seahawks ellen, nem mellesleg vezetik a csoportjukat Drew Brees nélkül.
  1. Minnesota Vikings (2-1) +2
    Dalvin Cook 2000 futott yardos szezon felé száguld. Csak nem csatlakozott a stábhoz Gary Kubiak?

1. San Francisco 49ers (3-0) +2
    3 elvesztett fumble, 2 interception, mégis nyertek a Steelers ellen.
  1. Houston Texans (2-1) +4
    Ha Will Lutz nem rúgja be az 1. fordulóban azt a bizonyos mezőnygólt, akkor veretlen lenne ez a Texans.
  1. Seattle Seahawks (2-1) -4
    Megverték a gyenge Bengalst és a Big Ben nélküli Steelerst, majd kikaptak a Brees nélküli Saintstől. A hétvégi Arizona elleni randevú szerintem nem sokat árul el a Seattle valós játékerejéről.
  1. Buffalo Bills (3-0) +1
    2011-ben kezdtek utoljára 3-0-lal, mit ad Isten, abban az évben történt meg utoljára, hogy legyőzték a New Englandet úgy, hogy Brady 4 negyeden keresztül a pályán volt. Hétvégén kiderül, hogy folytatódik-e a párhuzam.
  1. Indianapolis Colts (2-1) +4
    Tökös győzelmet arattak Jacoby Brissették, tehetséges és fiatal csapat a Colts.
  1. Chicago Bears (2-1) +1
    Hétfő este a Bears emlékeztett a tavalyi önmagára, jár az előrelépés.
  1. Detroit Lions (2-0-1) +5
    Kemény meccset zárt le a Lions győzelemmel Philadelphiában. A végén még elkezdenek hinni az emberek Matt Patriciában?
  1. Los Angeles Chargers (1-2) -7
    Anthony Lynn vezetésével nagy hangsúly fektet a Chargers a labdabiztonságra. Az eddigi három mérkőzésen azonban ez nem látszik, 5 labdaeladásuk van eddig, ráadásul mind a 2. félidőben történt. Ezek a hibák vezettek oda, hogy 47-16-ra verik őket a 2. félidőben, no meg az 1-2-es mérleghez is.

1. Philadelphia Eagles (1-2) -9
    Átlagosan 4 pontos különbség van a meccseiken, csütörtökön a Lambeau Fieldre látogatnak. Ha a sajtfejűek ellen is szoros összecsapást tudnak hozni ennyi sérülttel, akkor tényleg komolyan kell venni az Eagles-t, pláne ha Jeffery-ék felépülnek a későbbiekben.
  1. Atlanta Falcons (1-2) -2
    Jekyll és Hyde módjára dolgozik a Falcons. A Vikings és a Colts ellen csúnyán eldobták az 1. félidőt, az Eagles elleni győzelem során viszont számos bíztató jel volt. Matt Ryan 1 híján annyi interceptiont dobott 3 forduló alatt, mint amennyit tavaly az egész alapszakaszban. Keanu Neal a tavalyi ACL-szakadása után most az Achillesét szakította el. Pozitív, hogy Devonta Freeman régi önmagára emlékeztetett a Colts ellen.
  1. Cleveland Browns (1-2) –
    Komoly feladat lesz Mayfieldék gatyába rázása Freddie Kitchens stábjának, az elkövetkezendő 4 ellenfelük összmérlege 10-2.
  1. Tennessee Titans (1-2) -2
    Ha Mike Vrabel esetleg nem is akarja meglépni a Marcus Mariota – Ryan Tannehill cserét, a támadófal tehet róla, hogy mégis megtörténjen.
  1. Jacksonville Jaguars (1-2) +4
    Jalen Ramseynek vagy új szerződést kell adni, vagy el kell cserélni, a jelenlegi status quo fenntarthatatlannak tűnik.
  1. Carolina Panthers (1-2) +1
    Az utóbbi 9 meccsből csupán 2-szer nyertek, mindkét alkalommal Kyle Allen irányított.
  1. New York Giants (1-2) +8
    Felejtsük el az „Eli vajon Hall of Fame-kaliber-e?” vitát. Az igazi kérdés az az, hogy Daniel Jones mikor kerül Cantonba. Kár, hogy Saquon Barkley megsérült.
  1. Tampa Bay Buccaneers (1-2) -2
    Ha Matt Gay-t kirúgják (benne van a pakliban), akkor az utóbbi 4 évben a 9. rúgójukkal fognak próbálkozni.

1. Pittsburgh Steelers (0-3) -4
    Mason Rudolph beilleszkedését az NFL világába nem igazán segíti a James Conner vezette futójáték.
  1. Oakland Raiders (1-2) -2
    A TE Darren Waller a szezon egyik kellemes meglepetése, a függőségéből kigyógyult játékos 26 elkapással jelenleg 2. a ligában.
  1. Denver Broncos (0-3) -1
    1982 óta rögzítik a sackeket az NFL-ben. Ez az első alkalom azóta, hogy egy védelem 0 sackkel és 0 labdaszerzéssel kezdje az idény első három meccsét. Komoly blama ez Vic Fangionak.
  1. Arizona Cardinals (0-2-1) -1
    Ha már Kliff Kingsbury saját irányítót választott a drafton 1/1-re, nem ártana ha beröffentené a csapat futójátékát, így könnyítve Kyler Murray dolgát.
  1. Washington Redskins (0-3) –
    Beindult a „Mikor áll már be Dwayne Haskins?” című mánia. Nem mellesleg egyetemi elkapója Terry McLaurin történelmet írt: rajta kívül nem volt még olyan játékos a liga történetében, aki első három meccsének mindegyikén legalább 5 elkapást és 1 elkapott touchdownt ért el.
  1. Cincinnati Bengals (0-3) -2
    42 yardot futnak átlagban meccsenként, így nem lehet nyerni.
  1. New York Jets (0-3) -1
    A támadó lángelme Adam Gase csapata kemény 105 támadóyardot hozott össze vasárnap a Pats ellen.
  1. Miami Dolphins (0-3) –
    Rekordot állítottak fel, 3 meccs után még senkinek sem volt olyan rossz pontaránya (-117), mint nekik.